ریدایرکت مطالب

ریدایرکت مطالب | [آذر ۱۴۰۰]

اسکوپ سنگ - اسکوپ سرامیک -قیمت اسکوپ دهقان

تولید کننده انواع اسکوپ سنگ و سرامیک - دستگاه شیار زن

(((تصاویر اسکوپها در انتهای صفحه میباشد)))

 


فروش اسکوپ سنگ ، اسکپ سنگ ، انواع اسکوپ ، خرید اسکوپ سنگ ، اسکوپ سنگ پروانه ای ، نحوه اسکوپ سرامیک ، فروش اسکوپ سرامیک ، فروش اسکوپ سنگ نما ، انواع اسکوپ سنگ ، اسکوپ پروانه ای ، اسکوب سنگ زد ، اسکپ ، اسکوپ سرامیک پرسلان ، اسکوپ کاری ، نیو اسکوپ ، عکس اسکوپ ، قیمت اسکوپ ، اسکوپ چیست؟

 

اسکوپ سنگ چیست؟

از آنجایی که سنگ ها سطح نسبتاصاف و جذب آب پایینی دارند پیوند مناسبی با ملات های پشت خود برقرار نمی کنند و همین باعث می شود که امکان افتادن آنها همیشه وجود داشته باشد، به خصوص سنگ هایی مانند اسکوپ سنگ گرانیب که جذب آب پایین و سطح بسیار سختی دارند.
به همین دلیل برای نصب این سنگ ها از روش هایی مانند پیچ کردن و یا استفاده از اسکوپ استفاده می کنند که در این مطلب در خصوص استفاده از اسکوپ قصد داریم صحبت کنیم.

دلیل استفاده از اسکوپ سنگ

استفاده از اسکوپ باعث می شود که سنگ های کار شده به صورت ایستاده و سنگ های استفاده شده در نمای ساختمان، از استحکام بیشتری برخوردار باشند و با افتادن خود جان افراد دیگر را نیز تهدید نکنند. این موضوع به قدری برای نمای ساختمان مهم است که در ساختمان های بلند برای نصب سنگ نمای از ریل برای مهار سنگ استفاده می شود.

 

* روش های مختلف اسکوپ سنگ


 

روش اول: لقمه گذاری(روش اشتباه)

این روش بسیار ساده است و در آن دو یا چند سنگ لقمه ای را به پشت سنگ مورد نظر برای استفاده در نما می چسبانند و سپس سنگ مورد نظر خود را با سیستم دوغابی نصب می کنند.

 

 اسکوپ سنگ ساختمان با لقمه گذاری

روش دوم: استفاده از سیم مفتول برای نگه داشتن سنگ(روش اشتباه)

در این روش دو سر سنگ مورد نظر برای نمای ساختمان را با استفاده از ابزار مناسب شیار می دهند و یک مفتول آهنی به قطر 2 میلی متر از این شیار ها را عبور می دهند و آنها را به هم گره می زنند و با این کار باعث می شوند که سیم ها به پشت ملات گیر کند و سنگ را نگه دارد.

 

روش سوم: استفاده از اسکوپ های دو پایه(روش اشتباه)

شکل ظاهری این اسکوپ ها به صورت یک قطعه سیم مفتولی از جنس استیل است که دو قطعه به نام بالچه دارد. نحوه اتصال این اسکوپ ها به پشت سنگ ساده است و با استفاده از چسب می توان آنها را به سنگ وصل کرد و برای نصب دوغابی آماده کرد، وظیفه بالچه ها این است که راه را برای رفت دوغاب به سطوح پایین تر هموار کنند.

 

 اسکوپ سنگ ساختمانی

 

روش چهارم: استفاده از اسکوپ های سه پایه(روش اشتباه)

استفاده و روند کاری این اسکوپ ها مانند اسکوپ های دو پایه می باشد، ولی با این تفاوت که یک لبه سوم نیز دارد که درون یک شیار ایجاد شده درون سنگ قرار می گیرد و سپس با استفاده از چسب سنگ محکم می شود.

 اسکوپ پروانه ای سنگ دهقان اصفهان

روش پنجم: استفاده از اسکوپ پروانه ای(روش درست)

در این روش ابتدایک شیرا با زاویه 45 روی سنگ ایجاد می کنند و بعد از آن قطعه مورد نظر را به صورت پروانه ای درون سنگ جا می دهند و سپس بعد از دوغاب ریزی سیمان و دوغاب اطراف این سیم ها را گرفته و سنگ شما را محکم نگه می دارد.

 

اسکوپ زد سنگ و سرامیکی 70-80-90-125دهقان اصفهان

روش ششم: استفاده از اسکوپ z (روش درست)

همانطور که از اسم این قطعه پیداست، به شکل Z می باشد و برای نصب آن ابتدایک شیار روی سنگ ایجاد می کنند و بعد از آن عملیان نصب و دوغاب دهی سنگ مورد نظر را انجام دهند.

 

از چه تجهیزاتی برای شیار زنی جهت اسکوپ استفاده می شود؟

بهترین راه برای ایجاد شیار در سنگ ها استفاده از فرز های دستی است، البته دستگاه های مخصوصی جهت ایجاد شیار برای اسکوپ وجود دارند. که تصویر آنرا می توانید در ادامه ببینید.

 دستگاه شیارزن پشت سنگ و سرامیک محکم کار با سنگ فرز ماکیتا

 

امیدواریم که این مطلب از سنگبری معنوی توانسته باشد برای شما مفید واقع شود و به این صورت شما به صورت مطمئن تر بتوانید سنگ های نمای ساختمان خود را نصب کنید.
مطالب زیر در خصوص نمای ساختمان و نصب سنگ می تواند برای شما بسیار مفید و موثر باشد:

نکات مهم در خصوص نصب سنگ گرانیت ایستاده

نشانه های ریزش احتمالی نمای سنگی ساختمان

انواع سنگ های نما ساختمان

سنگ طولی چیست؟

 

اسکوپ سنگ

اسكوپ سنگ بدين معنی است كه سنگ‌هايی كه در تراز قائم استفاده می‌شود برای اطمينان از عدم شل شدن و سقوط آن و همچنين پايداری در حين زلزله، اسكوپ می‌شود. برای اين منظور پشت سنگ توسط دستگاه فرز سنگ شيار داده شده و بعد سيم آرماتور بندی سخت نه نرم دور اين حاشيه قرار داده می‌شود و از پشت اين سيم از دو طرف سنگ به هم تابونده می‌شود. اين سنگ وقتی در تراز قائم قرار گرفت و وقتي كه دوغآب پشت سنگ ريخته شد، سيم با دوغآب پيوستگی ايجاد كرده و احتمال سقوط سنگ از بين خواهد رفت.

عموماً واژه اسكوپ به عنوان مهار سنگ‌های نما شناخته می‌شود ولی حتی برای سنگ‌های قائم كه به عنوان سنگ ازاره در داخل فضاهايی مانند بيمارستان و بانك‌ها مورد استفاده قرار می‌گيرد نيز بايستی انجام شود.

دليل اسكوپ اين است كه سنگ بر خلاف آجر قدرت مكش كمتری داشته و ملات را كمتر به خود جذب می‌كند. به همين دليل ممكن است به مرور زمان ملات پشت سنگ خشك شده و چسبندگی بين ملات و سنگ از بين رفته و سنگ سقوط كند كه در حالت سنگ نما مي تواند خطر آفرين باشد.

 

روش غلط استفاده از سیم برای اسکوپ

انواع روش‌های اشتباه اسکوپ (اتصال)

‌چسباندن قطعه سنگ مستطیلی به پشت سنگ

یکی از روش‌های بسیار آسان و ارزان اسکوپ سنگ در نما، چسباندن تکه‌های سنگی به ابعاد حدود ۳ سانتیمتر و ضخامت حدود ضخامت سنگ، در فواصل و تعداد مناسب، در پشت سنگ است.

‌اسکوپ به روش پیچ و رول پلاک

استفاده از پیچ و رولپلاک بعد از اجرای نمای سنگی و در مواقع اضطراری مرسوم است. در این روش در ۲ تا ۴ نقطه از سنگ بکمک دریل و پیچ و رول پلاک سنگ را به ملات پشت آن درگیر می‌کنند.

مهار سنگ نما با سیم فلزی

در این روش، پیش از نصب سنگ، شیارهایی را به کمک دستگاه فرز بر روی لبه‌های سنگ ایجاد کرده و سپس سیم‌های گالوانیزه را بصورت ضرب‌دری از شیارهای ایجاد شده عبور می‌دهند؛ بدین ترتیب با قرار گرفتن این سیم‌ها در دوغاب ریخته شده در پشت سنگ، اتصال مقاومتری میان سنگ و دیوار ایجاد می‌شود.

نکته‌ای که در هنگام قرار دادن سیم‌ها باید رعایت شود این است که میان سنگ و سیم گالوانیزه یک لقمه سنگی قرار می‌گیرد که موجب بهتر قرار گرفتن سیم در دوغاب سیمانی خواهد شد.

 

 اسکوپ پروانه ای در ضخاوت ورق فولادی 70 - 80 - 90 -125

[1] اسکوپ پروانه ای مخصوص سنگ نما (سنگ پله , سنگ گرانیتی , سنگ مرمریت می باشد)

 

 اسکوپ پروانه ای در ضخاوت ورق فولادی 70 - 80 - 90 -125

[1] اسکوپ پروانه ای مخصوص سنگ نما (سنگ پله , سنگ گرانیتی , سنگ مرمریت می باشد)

 

 اسکوپ زد سنگ در ضخاوت ورق فولادی 70 - 80 - 90 -125

[1] اسکوپ زد سنگ مخصوص سنگ نما (سنگ پله , سنگ گرانیتی , سنگ مرمریت می باشد)

 

 اسکوپ زد سنگ در ضخاوت ورق فولادی 70 - 80 - 90 -125

[1] اسکوپ زد سنگ مخصوص سنگ نما (سنگ پله , سنگ گرانیتی , سنگ مرمریت می باشد)

 

 اسکوپ زد سرامیکی سنگ در ضخاوت ورق فولادی 70 - 80 - 90 -125

[1] اسکوپ زد سرامیکی مخصوص سرامیک پرسلانی نما

 

 اسکوپ زد سرامیکی سنگ در ضخاوت ورق فولادی 70 - 80 - 90 -125

[1] اسکوپ زد سرامیکی مخصوص سرامیک پرسلانی نما

 


 

اسکوپ سنگ [1]

زمانی که شما در ساختمان سازی خود از مصالح ساختمانی غیر فلزی استفاده مینمایید و زمانی که این مصالح دارای خاصیت مکندگی نداشته باشند و یا خاصیت مکندگی آن کم باشد ، در این صورت در مجاورت ملات ، آب را به خود جذب نمیکند و چسبندگی بین مصالح و ملات بوجود نمی آید.یکی از این مصالح سنگ می باشد که بسیار در نمای ساختمان و در ارتفاعات مورد استفاده قرار میگیرد که در صورت کنده شدن در مکان هایی که عابر پیاده از آنجا عبور میکند میتواند خطر جانی داشته باشد و از طرف دیگر نمای ساختمان نیز خراب میگردد و برای ترمیم آن نیاز به صرف هزینه زیاد می باشد.

 

راههای متفاوتی برای اجرای سنگ به دیوار می باشد که به شرح زیر است :

 

نصب سنگ بوسیله سیم گالوانیزه :

         در این روش نصب سنگ ، ابتدا بر روی دو لبه سنگ (دو لبه روبروی هم) به وسیله دستگاه فرز ، شیارهایی ایجاد میگردد و سپس به وسیله سیم گالوانیزه محکمی با ضخامت مقول به صورت ضربدری از شیارها رد کرده و دو انتها را به هم وصل کرده ، و سپس برای اینکه سیم درون دوغاب قرار گیرد سنگی به زیر سیم ها قرار داده ، تا گیرداری بین سنگ پلاک و دوغاب به صورت کامل به وجود می آید.فقط باید توجه شود سیم از جنس ضد زنگ باشد تا به مرور زمان نپوسد.

نصب سنگ بوسیله چسباندن تکه های سنگ به پشت سنگ :

        این روش که آسان ترین و از لحاظ هزینه نیز به صرفه می باشد و در موارد نادر استفاده میگردد به این صورت است که چندین تکه سنگ کوچک به پشت سنگ چسبانده ، در این حالت گیروداری بین سنگ پلاک و دوغاب ایجاد میگردد . ضخامت این سنگ های ریز باید معقول باشد و حتی میتوان از خرده های سنگ نصبی نیز باشد.

 

اسکوپ سنگ

 

نصب سنگ بوسیله پیچ و رول پلاک :

در این روش از پیچ های گالوانیزه 6 سانتی استفاده میگردد.این پیچ ها باید ضد زنگ باشد و دارای لبه بزرگتری نسبت به سایر پیچ ها باشد.این نوع پیچ ها دارای واشر در سر و دارای دو قسمت بازشونده باشد و برای باز شدن از سنگ می باشد.در این نوع نصب بتونه و یا رنگی وجود دارد که موجب پوشاندن پیچی باشد.این نوع بتونه بیشتر برای سنگهای تراورتن و گرانیت کاربرد دارد و رنگ برای نماهای ساختمان مرمر کاربرد دارد.استفاده از مته و دریل های مناسب نیز نقش موثری در این نوع روش نصب دارد.

      4.نصب سنگ بوسیله اسکوپ و چسب اسکوپ

 

اسکوپ سنگ

 برای اطلاعات بیشتر به کانال تلگرامی ما وراد شوید .

 

 اسکوپ سنگ ، اسکوپ سرامیک ، اسکوپ کاشی ، اسکوپ دهقان ، اسکوپ محکم کار، اسکوپ سنگ دهقان ، قیمت اسکوپ سنگ ، اسكوپ سنگ ، فروش اسکوپ سنگ ، اسکپ سنگ ، انواع اسکوپ ، خرید اسکوپ سنگ ، اسکوپ سنگ پروانه ای ، نحوه اسکوپ سرامیک ، فروش اسکوپ سرامیک ، فروش اسکوپ سنگ نما ، انواع اسکوپ سنگ ، اسکوپ پروانه ای ، اسکوب سنگ زد ، اسکپ ، اسکوپ سرامیک پرسلان ، اسکوپ کاری ، نیو اسکوپ ، عکس اسکوپ ، قیمت اسکوپ ، اسکوپ چیست؟ ، اسکوپ سنگ نمای ساختمان ، انواع اسکوپ ، استخدام سنگ کار ساختمان ، اسکوپ کردن سنگ نما ، اسکوپ کردن ، معنی اسکوپ ، چنگک اسکوپ ، گیره اسکوپ سنگ ، اسکوپ کردن سنگ ، یک اسکوپ چند گرم است ، اسکوپ سرامیک پرسلان ، فروش اسکوپ سرامیک ، اسکوپ پروژه ، معنی اسکوپی ، محکم سازی سنگ نما ، اسکوپ سنگ تراورتن ، دستگاه اسکوپ ، چنگک اسکوپ ، اسکوپ سنگ با سیم ، اسکوپ سنگ و سرامیک ، اسکوپ سنگ گرانیت ، اسکوپ سنگ به انگلیسی ، اسکوپ سنگ ازاره ، اسکوپ سنگ در تبریز ، اسکوپ سنگ در مقررات ملی ساختمان ، اسکوپ سنگ تراورتن ، اسکوپ سنگ نما ، اسکوپ اماده سنگ ، اسکوپ سنگ پروانه ای ، تولید اسکوپ سنگ اصفهان ، اسکوپ سنگ نما اصفهان ، اسکوپ سنگ نما اپارات ، اسکوپ سنگ در اصفهان ، انواع اسکوپ سنگ ، اسکوپ بندی سنگ ، اسکوپ با سنگ ، اسکوپ سنگ نما با سیم ، اسکوپ سنگ نما با مفتول ، بست اسکوپ سنگ ، بهترین اسکوپ سنگ ، سنگ بدون اسکوپ ، اسکوپ پشت سنگ ، پیچ اسکوپ سنگ ، اسکوپ سنگ تولیدی ، نحوه اسکوپ سنگ تراورتن فروش اسکوپ سنگ تهران ، اسکوپ سنگ در تهران ، تولید اسکوپ سنگ ، تصاویر اسکوپ سنگ ، اسکوپ سنگ جدید ، اسکوپ سنگ نما جدید ، جزئیات اسکوپ سنگ ، جایگزین اسکوپ سنگ ، اسکوپ سرامیک چیست؟ ، اسکوپ سنگ نما چیست ، اسکوپ در سنگ کاری چیست ، چنگک اسکوپ سنگ ، چسب اسکوپ سنگ ، اسکوپ سنگ خشک ، اسکوپ سنگ خرید ، اسکوپ سنگ در نما ، اسکوپ سنگ در ساختمان ، اسکوپ در سنگ کاری ، اسکوپ در سنگ ، روش اسکوپ سنگ ، روشهای اسکوپ سنگ نما ، روشهای اسکوپ سنگ ، اسکوپ زدن سنگ ، دستگاه اسکوپ زن سنگ ، نحوه اسکوپ زدن سنگ ، اموزش اسکوپ زدن سنگ ، قیمت دستگاه اسکوپ زن سنگ ، اسکوپ سنگ ساختمان ، اسکوپ سنگ ساختمانی ، اسکوپ سنگ وسرامیک ، اسکوپ سیمی سنگ ، اسکوپ سنگ نمای ساختمان ، اسکوپ سنگ نما ساختمان ، اسکوپ سنگ شیراز ، شرکت اسکوپ سنگ ، اسکوپ صحیح سنگ ، ضوابط اسکوپ سنگ نما ، طریقه اسکوپ سنگ ، عکس اسکوپ سنگ ، عکس اسکوپ سنگ نما ، اسکوپ سنگ فلزی ، اسکوپ سنگ فروشی ، اسکوپ سنگ نما فروش ، فروش اسکوپ سنگ ، فیلم اسکوپ سنگ ، فیلم اسکوپ سنگ نما ، فاصله اسکوپ سنگ ، اسکوپ سنگ قیمت ، قالب اسکوپ سنگ ، اسکوپ سنگ کف ، اسکوپ سنگ کریمی ، اسکوپ سنگ کششی ، کاربرد اسکوپ سنگ ، اسکوپ گذاری سنگ ، اسکوپ گالوانیزه سنگ ، گیره اسکوپ سنگ ، اسکوپ سنگ مرمر ، اسکوپ مکانیکی سنگ ، معنی اسکوپ سنگ ، مشخصات اسکوپ سنگ ، مدل اسکوپ سنگ نما ، اسکوپ نمای سنگ ، اسکوپ نمای سنگی ، فروش دستگاه اسکوپ سنگ و سرامیک ، اسکوپ های سنگ

تماس با ما

جهت سفارش انواع اسکوپ سنگ, اسکوپ سرامیک  با ما تماس بگیرید .

09139751522 - 09139751577

SCOPSANG.IR : اسکوپ سنگ, اسکوپ سرامیک, اسکوپ پروانه کاشیSCOPSANG.IR
No Internet Connection